Jaktvårdskretsar - Svenska Jägareförbundet
bakgrund
MasterPage.Master

Svenska Jägareförbundet

Jaktvårdskretsar

Jägareförbundet Gävleborg

Bollnäs Jaktvårdskrets

Ordförande

Erik Olnils, Bollnäs

070-210 44 04

erik.olnils@gmail.com

Ungdomsansvarig

Stefan Persson, Gävle
073-509 45 66

stefanpersson89@gmail.com

Jaqt-ansvarig

Vakant

Rovviltansvarig

Hans Hägglund, 
070-341 20 82  hagg.hans@outlook.com


Till kretsens sida »

Dellenbygden-Forsa-Hög Jaktvårdskrets

Ordförande

Bengt Eriksson, Bjuråker

070-329 16 40

branviken@gmail.com

Ungdomsansvarig

Felix Sundström, Delsbo
070-2598830
felix@glashem.se

JAQT-ansvarig

Anna Nilsson, Hudiksvall

0650-254 66, 070-333 17 88

k.annan@telia.com

Rovviltansvarig

Jörgen Sundström, Delsbo
070-66 22 105

Till kretsens sida »

Färila-Kårböle jaktvårdskrets

Ordförande

Mikael Norman, Färila

070-336 37 14

micke.hyttebo@gmail.com 

Ungdomsansvarig

Kristoffer Olsson, Färila

073-8071286

krille.olsson.ko@gmail.com

JAQT-ansvarig

Vakant

 

Rovviltansvarig

Johnny Sjöblom, Färila
070-3965419

johnny.sjoblom@outlook.com

 


Till kretsens sida »

Gävle Norra Jaktvårdskrets

Ordförande

Johan Lundberg, Hamrångefjärden

070-604 23 51

johan.lundberg@liacab.se

 

Ungdomsansvarig

Robin Nyberg, Valbo

070-6523052

robin.nyberg@gmail.com

JAQT-ansvarig

Zinita Källström, Hamrångefjärden

070-337 31 39

zinitakallstrom@gmail.com

Rovviltansvarig

Artur Olsson, Gävle

 073- 397 60 76

artur.olsson@telia.com


Till kretsens sida »

Gävle Södra Jaktvårdskrets

Ordförande

Anders Persson, Gävle

070-693 14 08

h.anderspersson@gmail.com

Ungdomsansvarig

Jonas Marcus, Hedesunda

070-3666315

jonas_jakt@hotmail.com

JAQT-ansvarig

Anita Nyberg, Gävle

073-055 63 57

anita.trullsbo@hotmail.com

Rovviltansvarig

Christer Göransson, Gävle

026-171725, 070-4141740

christer.goransson@gavlegardarna.se


Till kretsens sida »

Hofors Torsåkers Viltvårdskrets

Ordförande

Bengt Olov Hedlund, Torsåker

070-586 96 69

bengtolov.hedlund@krets18.se 

Ungdomsansvarig

Tage Jansson Torsåker

070-641 21 90 

tage.jansson@trelleborg.com

JAQT-ansvarig

Anki Olsson, Torsåker

070-515 40 71

bilanki@hotmail.com

Rovviltansvarig

Hans-Erik Larsson, Hofors

 070-350 17 93

h-e.larsson@hotmail.com


Till kretsens sida »

Hudiksvall-Enångers Jaktvårdskrets

Ordförande

Peter Weider, Hudiksvall

Mobil:0709/801614

Epost: peterweider5@gmail.com

Ungdomsansvarig

Olle Ohlsson, Hudiksvall

073-041 63 02

Epost: olle.ohlsson@rundvirkeskog.se

 

Rovviltsansvarig

Hans-Erik Norell, Hudiksvall

Mobil:070-679 18 34

Epost: he.norell@gmail.com


Till kretsens sida »

Kalenderformulär

Det finns ett kalenderformulär där kretsarna kan fylla i sina aktiviteter och som sedan visas i resp läns kalender. Det ligger här:

https://jagareforbundet.se/formular/kalenderformular/

I formuläret väljer den som fyller i också kategori, exempelvis JAQT. Det blir då en kategori i er kalender för länet.

Fungerar också för tex kretshändelser!


Ljusdal-Ramsjö-Järvsö Jaktvårdskrets

Ordförande

Katarina Olinder, Ljusdal

070-718 72 87

olinder.katarina@hotmail.com 

Ungdomsansvarig

Ninni Robertsdotter Hedblom, Tallåsen

070-509 56 95

ninni.fasten@gmail.com

JAQT-ansvarig

Åsa Palm, Ljusdal

070-666 56 66

asla1978@hotmail.com

Rovviltansvarig

Sven-Ingvar Wallberg, Tallåsen

Mobil:070-285 45 21

wallesborg@hotmail.com


Till kretsens sida »

Los-Ovanåkers Jaktvårdskrets

Ordförande

Jan Setterberg, Alfta

070-527 18 10

janne.setterberg@gmail.com

Ungdomsansvarig 

Benny Bohlin, Alfta

070-667 74 17

JAQT-ansvarig 

Annette Svedberg, Alfta

070-686 95 51

annette.svedberg@gmail.com

Rovviltansvarig 

Pär Vikblad, Edsbyn

070-6271512

par.wikblad@helsingenet.com


Till kretsens sida »

Nordanstig Jaktvårdskrets

Ordförande

Jan-Magnus Zetterberg, Njurunda

070-550 8967

janzetterberg1@hotmail.com 

Ungdomsansvarig

Pelle Norling, Gnarp

070-3331605

pellescania@hotmail.com

JAQT-ansvarig

Elin Birgitta Olsson, Gnarp

Rovviltansvarig

Anders Eriksson, Stocka

070-5119894

anderse@hotmail.se


Till kretsens sida »

Ockelbo Jaktvårdskrets

Ordförande

Ann-Catrine Bengtsson, Ockelbo

073-029 63 61

ann-catrine.bengtsson@ica.se

Ungdomsansvarig

Niklas Larsson, Ockelbo

072-710 39 10

larsson_ockelbo@hotmail.com

 

JAQT-ansvarig

Ann-Catrine Bengtsson, Ockelbo

073-029 63 61

ann-catrine.bengtsson@ica.se

Rovviltansvarig

Per Mellström, Ockelbo

 070-620 88 59

per.mellstrom@storaenso.com


Till kretsens sida »

Sandvikens norra Jaktvårdskrets

Ordförande

Sten-Erik Lindberg

070-595 41 77

stenerik@live.se

 

Ungdomsansvarig

Sven Inge Jonsson

0290-701 91, 070-6054300

sveninge_jonsson@online.se

JAQT-ansvarig, Rovviltansvarig

Marita Friman-Browne, Storvik

0290-103 98, 073-684 55 06

marita@epich.com


Till kretsens sida »

Söderhamns Jaktvårdskrets

Ordförande

Barbro Wigren

070-3643309

barbro.vigren@gmail.com

Ungdomsansvarig


JAQT-ansvarig

Sara Norling, Söderhamn
073-8029359

Rovviltansvarig

Lennart Östlund, Bergvik

070-5678297

lennarth.ostlund@telia.com


Till kretsens sida »

Årsunda-Österfärnebo Jaktvårdskrets

Ordförande

Bengt Åke Skogh, Årsunda

076-106 46 26

ake.skogh@sandvik.com

Ungdomsansvarig

David Lingvall, Årsunda

lingvall91@hotmail.com

JAQT-ansvarig

Malin Pettersson, Årsunda

073-5636005

malin.pettersson@tstgruppen.se

Rovviltansvarig

Bo Sköld,Sandviken

070-3306442

boball500@hotmail.com


Till kretsens sida »

  • Dela med e-mail
  • Skriv ut
2012-09-19 2019-04-03