Styrelsen 2020 - Svenska Jägareförbundet
bakgrund

Svenska Jägareförbundet

Foto Oscar Lindvall

Bild på hela styrelsen kommer under maj

Styrelsen 2020

Samtliga nås via egen mejladress nedan. En allmän styrelsefråga mejlar du till styrelsen@stockholm-jagareforbundet.se

Ordförande: Olle Lublin   ordforande@stockholm-jagareforbundet.se
Vice ordförande: Rolf Eriksson  vice.ordf@stockholm-jagareforbundet.se
Sekreterare: Carina Sedelin  sekreterare@stockholm-jagareforbundet.se
Ekonomi: Ove Lindholm  ekonomi@stockholm-jagareforbundet.se

Jaktgårdarna: Niklas Sjöblom  jaktgardarna@stockholm-jagareforbundet.se

Medlem
Ansvarig: Rolf Eriksson  medlem@stockholm-jagareforbundet.se
JAQT: Margareta Brauns  jaqt@stockholm-jagareforbundet.se
Ungdom: Rebecca Krig ungdom@stockholm-jagareforbundet.se

Kommunikation & Marknad
Ansvarig: Patrick Törn  marknad@stockholm-jagareforbundet.se
medlems- och kretskommunikation  kommunikation@stockholm-jagareforbundet.se

Jakt & Viltförvaltning
Ansvarig: Mats Trygg Malmgren viltforvaltning@stockholm-jagareforbundet.se
Kust & Skärgårdsråd: Clas Boström kust.skargard@stockholm-jagareforbundet.se
Hund inkl Eftersök: Mats Trygg Malmgren  hund.eftersok@stockholm-jagareforbundet.se

Utbildning inkl Jägarexamen
Ansvarig: Rebecca Krig  utbildning@stockholm-jagareforbundet.se
Skytte: Michael Lindblom  skytte@stockholm-jagareforbundet.se

Bogesunds Jakt & Kursgård
Adjungerad: Henrik Lokind  viltforvaltare@bogesundsjakt.se

Gålö Jakt & Kursgård
Adjungerad: Conny Ullman  conny.ullmann@assemblin.se             

Adjungerad - Skattmästare: Agneta Ericsson
Adjungerad - Vapenfrågor: Lars-Yngve Ekström

Övrigt:
Du når UngaJägare via mejl till ledningsgruppen UngaJägare  ungajagare@stockholm-jagareforbundet.se

JaktCoach för dig som är ny jägare och inte har vän/släkting som kan ta med dig ut och introducera jakt i praktiken efter jägarexamen. jaktcoach@stockholm-jagareforbundet.se

Postadresser:
Jägareförbundet Stockholms län
, Maskingatan 3, 195 60 Arlandastad
Skattmästare: Agneta Ericsson, Gudmuntorp Lillarp 108, 243 96 Höör

 

 

 


  • Dela med e-mail
  • Skriv ut
2018-04-06 2020-05-04