Jaktvårdskretsar - Svenska Jägareförbundet
bakgrund

Svenska Jägareförbundet

Jaktvårdskretsar

Jägareförbundet Östergötland

Görshorva


Jägareförbundet Boxholm

Jägareförbundet Finspång

Jägareförbundet Kinda

Uppdrag Styrelse Namn Mobil E-postadress
Webb- och Medieansvarig Ordförande Gustav Svensson 725098870 gussve@hotmail.com
Hund- och Ungdomsansvarig Vice ordförande Thomas Knutsson 702630089 info@enebynorrgard.se
Utbildningsansvarig Sekreterare Alexander Monell 73191275 alexmonell@hotmail.com
JAQT-ansvarig Kassör Lisa Berglund 738296694 lisa.berglund@outlook.com
Skytte- och Eftersöksansvarig Ledamot Per Gustafsson 703191275 gustafsson-per@live.se
Medlemsansvarig Ledamot David Johansson 706286971 david89johansson@gmail.com
Rovvilt- och Vildsvinsansvarig Ledamot Jonas Forss  706365297 jonas@avite.se

Jägareförbundet Kustkretsen

 

Kustkretsen arbetar med frågor gällande Jakt & Viltvård inom länets långa kustområde.
Välkommen att kontakta: Ordf: Mats Södling, 0708-898997, sodlings@telia.com - eller sekreterare: Mats Emilsson, 0708-625703, emilsson.mats@telia.com


Jägareförbundet Linköping

Jägareförbundet Mjölby

Jägareförbundet Motala

Jägareförbundet Norrköping

styrelse_nrk.jpg

Foto: Privat.  Bakre från vänster: Tony (valberedning), Andreas, vice ordf. Främre från vänster: Fredrik, Marcus, ordf., Joakim och Erica. Saknas på bild gör Jonas. 

 

Marcus Samuelsson
Ordförande
073-1405343
marcus.samuelsson@jagareforbundetostergotland.se
Andreas Blomberg
Vice ordf.
0733-424841
andreas.blomberg@jagareforbundetostergotland.se
Joakim Turner
Kassör
070-3760959
joakim.turner@jagareforbundetostergotland.se
Erica Egonsson
Sekreterare
0703-914219
erica.egonsson@jagareforbundetostergotland.se
Jonas Persson
 
0705-729394
jonas.persson@jagareforbundetostergotland.se
Fredrik Andersén
 
0703-016352
fredrik.andersen@jagareforbundetostergotland.se

 

 


Jägareförbundet Söderköping-Valdemarsvik

Morgon

Victoria Sjöberg

Ordförande och spårtolk

0702-644388

Jan Andersson

Sekreterare

0703-239032

Birger Karlén

Kassör och spårtolk

0705-590469

Lars Johansson

Skytte, rovvilt och spårtolk

0706-228662

Clas Andersson

Viltdata och skytte

0705-417495

Daniel Klingebiel

Ungdomsansvarig

0708-170217

Tobias Karlsson

Vildsvinsansvarig (SAV)

0706-914779


Jägareförbundet Tåkernbygden

Aktiviteter som regelbundet finns med i vår verksamhetsplanen är bland annat Kråkkampanj, Mink-, mård-, räv- och grävlingskampanjer, Utbildning av eftersökshundar, Kretsmästerskap för eftersökshundar, Kretsmästerskap i skytte, samt Studiecirklar.


Till kretsens sida »

Jägareförbundet Ydre

Jägareförbundet Åtvidaberg

Åtvids JSK SM uttagning 1 + Ungdom jaktkomb.
Anm. 8-8,30
Lördagen den 9 april kl 08:00,


Jägareförbundet Ödeshög

  • Dela med e-mail
  • Skriv ut
2012-09-20 2019-04-02