Skyttebanor - Svenska Jägareförbundet
bakgrund

Svenska Jägareförbundet

Skyttebanor

JAKTSKYTTEBANOR I ÖSTERGÖTLAND

Ta del av var din närmaste bana finns!

 

01 MOTALA JAKTVÅRDSKRETS

E109 BORENSBERGS SKYTTEGILLE - Skeet plus älg
Kontaktman Christer Svenstedt Mejl: svenstedt@boremail.com 

E214 GODEGÅRDS LOKALA JVF - Älg + 50m
Kontaktman Kalle Knutsson Mejl: kalleknut.knutsson@hotmail.com 

02 FINSPÅNGS JAKTVÅRDSKRETS
E FINSPÅNGSORTENS JVF - Älg o skeet
Kontaktman Åke Gunnarsson Mejl: ake.gunnarsson@hotmail.com 

03 NORRKÖPINGS JAKTVÅRDSKRETS
E106 VIKBOLANDETS LOKALA JVF JÄGAREXAMENSBANA Skeet, Trapp, Älg, bana 50m
Kontaktman Lars Ståhl Mejl: lasse.stahl.konsult@telia.com 


E104 ÅBY SKYTTEKLUBB JÄGAREXAMENSBANA älg, skeet, trap, 50m
Kontaktman: Magnus Berger,  mailadress magnus.berger@abysk.se


E105 ÖSTERGÖTLANDS ÖSTRA JAKTSKYTTEKLUBB
älg, trap, m bana 50.  Hemsida: öjsk.nu
Ordförande: Bengt Imberg, 070-5632605, mailadress:bengt.imberg@noldor.se

04 LINKÖPINGS JAKTVÅRDSKRETS
E BANKEBERGSORTENS JVF Skeet – inhyrda hos Gammalkil
Kontaktman Lars-Göran Nilseryd 013-804 11
Mejl: INGEN MEJL


E GAMMALKILS LOKALA JVF skeet
Kontaktman Andreas Eckerbert Mejl:gammalkil.jvf@gmail.com


E LJUNGSBRO JSKL- älgbana
Kontaktman Eva-Lotta Ryd Mejl: info@ljungsbrojsk.se 

E PRÄSTTOMTA JSKL
Kontaktman Lars Kron Mejl: ronny.perfect@telia.com 


E SAAB:S JAKTSKYTTEKLUBB
Kontaktman Agne Vestergren Mejl: agne.vestergren@saab.se 


SMEDSTAD JKL Medlemsnr 439708
Kontaktman Claes-Henrik Löfgren Tuvgatan 38 589 57 Linköping


SVENSKA WACHTELHUNDKLUBBEN Medlemsnr 1279802
Kontaktman Jörgen Larsson Mejl: larsson.jorgen@telia.com 


E126 ÖSTGÖTA JAKTSKYTTEKLUBB
Kontaktman Preben Garner Mejl: pg.service@telia.com 


05 SÖDERKÖPING-VALDEMARSVIK JAKTVÅRDSKRETS
ASPVEDENS LOKAL JVF
Kontakman Håkan Forsell Mejl: ekbacken@telia.com 
HUSBY VVO Medlemsnr 404083
Kontaktman Lars Strömberg Trastsångsvägen 85 585 65 Linghem 013-123 006


06 ÖDESHÖGS JAKTVÅRDSKRETS
TREHÖRNA JVF Medlemsnr
Kontaktman Stig Linder Mejl: stig.linder@hotmail.se 


VÄSTRA TÅKERNS VVO Medlemsnr 403997
Kontaktman Bo Johansson Väversunda 102 592 93 Borghamn 0143-211 45


07 BOXHOLM JAKTVÅRDSKRETS
BOXHOLMS JAKTSKYTTEFÖRENING
Kontaktman Per Strömqvist Mejl: per.stromqvist@svegab.se 


08 MJÖLBY JAKTVÅRDSKRETS
E112 MJÖLBY JAKTVÅRDSFÖRENING
Kontaktman Håkan Mathiesen Mejl: hakanmathiesen@icloud.com 


HOGSTAD JAKTSÄLLSKAP
Kontaktman Karl Olof Olsson Dag Hammarskölds gata 41 595 33 Mjölby 0142-342 19


09 ÅTVIDABERG JAKTVÅRDSKRETS
E117 ÅTVIDS JAKTSKYTTEKLUBB Medlemsnr
Kontaktman Per-Erik Klefborg klefstorp@hotmail.com 


11 YDRE JAKTVÅRDSKRETS
E114 YDREKRETSENS JAKTSKYTTEBANA
Kontaktman Sven Eriksson, ungdom@jagareforbundetostergotland.se


12 KINDA JAKTVÅRDSKRETS
E116 RIMFORSA JAKTSKYTTEKLUBB
Kontaktman Mats Samuelson Mejl: webmaster@rimforsajaktvf.se 


E115 KISAORTENS JVF
Kontaktman Johan Samuelsson Mejl: josam85@hotmail.com 


13 OPPEBY LOKALA JVF
Kontaktman Eskil Fornander Mejl: eskil_f@hotmail.com 

14 TÅKERN JAKTVÅRDSKRETS
VADSTENAORTENS JVF.
Älgbana: Omberg
Kontaktman: Stefan Holmertz Mejl: stefan.holmertz@telia.com
070-9771222
Hagelbana: Stavlösa
Kontaktman: Magnus Karlsson Mejl magnusk68@hotmail.com
070-2206371


HOVS SKYTTEGILLE
Inskjutningsbana kula: Hov Säby
Kontaktman: Jan Engholm Mejl: jan-engholm@gmail.com  
0731-589316


15 ÖSTGÖTAKUSTENS SJÖFÅGELKRETS


  • Dela med e-mail
  • Skriv ut
2013-03-16 2020-06-23