ORUST Jaktvårdskrets - Svenska Jägareförbundet
bakgrund

Svenska Jägareförbundet

ORUST Jaktvårdskrets

Eniga årsstämmor i Orust Östra och Orust Västra har beslutat om att kretsarna skall gå samman till Orust Jaktvårdskrets. Länsföreningen kommer att godlänna detta formellt på sitt ordinaríe styrelsemöte i maj, men frågan är diskuterad och förankrad så att beslutet kan anses gällande eftersom båda föreningarna har beslutat så och även ett extra årsmöte har godkänt de nya stadgarna.

Styrelsen i kommer under året att bestå av den styrelse som valdes i Orust Västra och till denna kommer tre ledamöter från den nedlagda kretsen Orust Östra att adjungeras till Styrelsearbetet.

 

Befattning

Namn Tel Mobil Mail

Adress

Ordförande

Korrespondent

Vilt & rovdjursansvarig

Mattias Olsson 0304-24002 070-6888620 mattias@industrisand.se

Rom 163, 47496 Nösund

Vice ordförande

Kassör

Tomas Berntsson

  070-5793046 tomas@skapesund.se Skåpesund 812, 47297 Varekil 

Sekreterare

Korrespondent

Arne Olsson  0304-50016

076-3687159

arne.olsson44@gmail.com  Huseby 306, 47493 Ellös 

Ledamot
Kvinnligt nätverk
Kustfrågor

Andreas Bjerke   073-800443 aabjerke.ab@gmail.com Vräland 312, 47293 Svanesund

Ledamot
Ungdoms & utbildningsansvarig

Jonas Andersson    071-1831530  jonas.andersson@orust.se Rålanda 542, 47493 Ellös 

Ledamot
Hundfrågor
Älgärenden
Jakt & Faunafrågor

Alf Olsson  0304-22473

070-8180210

allaxkennel@hotmail.com  Torsby 405, 47397 Henån 
Ledamot
Skytteansvarig
Ungdoms- och studieansvarig
Marcus Torstensson  0304-50583 076-7099167  marcus_torstensson@hotmail.com  Kallebäcken 436, 47493 Ellös  
Ersättare Erik Karlsson 0304-20141 073-0322375 erik.karlsson53@yahoo.se Näs 205, 47293 Svanesund
 Ersättare
Kustfrågor
 Jerker Fjellman    0705-125539    Lavön 629,
474 92 Ellös
           
Revisor Henrik Olsson 0304-20808 070-3351011  ho@oie.se  
Revisor Bo Andersson 0304-41091  070-5254169    
Revisorsersättare Erling Andersson 0304-41179 070-6891678 ferguson.bohuslan@telia.com  
           
Valberedning
Sammankallande
Erling Andersson 0304-41179 070-6891678 ferguson.bohuslan@telia.com  
Valberedning Lars Forsberg 0304-50536      
 Valberedning  Bo Olsson        Äskekärr 470
474 96 Nösund

  • Dela med e-mail
  • Skriv ut
2013-06-11 2019-08-18