bakgrund

Svenska Jägareförbundet

Mitt Norrland

Foto: Mostphotos

Jaktstämmor & Årsmöten 2019

Delägare och medlemmar i nedanstående viltvårdsområden och övriga lokalorganisationer kallas till ordinarie jaktstämmor respektive årsmöten. Ärenden enligt stadgar.

2018-12-07

Backe Jsk, 22/2 kl.19.00, Strandrestaurangen Fjällsjöhallen

Bingsta VVO, 24/2 kl.18.00, Skucku bygdegård

Bredgård Västbygdens VVO, 24/2 kl.10.00, Folkets hus Strömsund

Brunflo Ö.a Jvf, 28/1 kl.19.00, Lunne bygdegård

Bye-Hammerdals VVO, 12/2 kl.19.00, Hos Bergvall i Bye

Dals VVO, 21/2 kl.19.00, Gästis i Lillhomsjö

Dvärsätts VVO, 25/2 kl.18.00, Grönänge

Forsåsen-Sandviksjöns VVO, 9/6 kl.17.00, Forsåsens gamla skola

Fugelsta VVO, 3/3 kl.16.00, Fugelsta bygdegård

Föllinge VVO, 5/2 kl.19.00, Aulan Föllinge

Genvalla Jsk, 18/2 kl.19.00, Restauran Källan, Böle Skola

Gravbränna VVO, 8/2 kl.19.00, Gravbränna skola

Grenås VVO, 14/3 kl.19.00, Grenås Bygdegård

Handsjöns VVO, 3/3 kl.18.00, Bystugan Handsjön

Havsnäs VVO, 4/2 kl.18.00, Havsnäs bystuga

Holmsjö-Östbyns VVO, 24/2 kl.14.00, Zenit Rissna

Häggenås-Lits Jsk, 6/2 kl.19.00, Österåsens skola

Jormvattnets VVO, 30/1 kl.18.00, Jormstugan

Kakuåsen-Lomåsen VVO, 7/2 kl.19.00, Bygdegården Kakuåsen

Kärrnäset-Renålandets VVO, 26/1 kl.14.00, Skalbäcksstugan Kärrnäset

Lillholmsjö VVO, 2/3 kl.16.00, Gästis Lillholmsjö

Myssjö Jsk,  1/3 kl.19.00, Nilsors

Näversjöns VVO, 15/2 kl.19.00, Hos Bertil Eriksson

Offerdals Jsk, 31/3 kl.19.00, OIF-lokalen vid fotbollsplanen i Änge

Ollebacken-Sikåskälens VVO, 21/2 kl.18.00, Hos Morgan Jonsson, Sikåskälen

Optands VVO, 5/2 kl.18.00, Församlingsgården i Brunflo

Orrnäs-Norrnäs VVO, 22/2 kl.18.00, Hos Peter

Ottsjön-Kakuåsens Jsk, 10/2 kl.18.00, Bygdegården Ottsjön

Ottsjöns VVO, 3/2 kl.18.00, Bygdegården Ottsjön

Ringvattnets VVO, 20/1 kl.15.00, Valhall Ringvattnet

Rätans Jsk, 15/2 kl.19.00, Handsjöns Bystuga

Rödöns Jsk, 12/2 kl. 19.00, Klubbstugan

Smedsby-Smedsböle VVO, 22/2 kl.19.00, Hos Klas-Göran Persson, Johannesberg

Sollefteå Jsk, 20/3 kl.18.30, Feka gård

Strands VVO, 28/3 kl.19.00, Strands bygdegård

Störåsens VVO, 21/2 kl.19.00, Millagåln

Sönneråsen-Fors VVO, 22/2 kl.19.00, Sönneråsgården

Tjärnafjälls VVO, 9/8 kl.19.30, Tuvattnets bygdegård

Tornäs VVO, 1/6 kl.13.00, Paul Bodarna

Tosåsens VVO, 3/1 kl. 18.00, Bystugan

Vallrun-Stångvikens VVO, 3/2 kl.15.00, Gästis Lillholmsjö

Vemhåns VVO, 6/5 kl.19.00, Bygdegården Vemhån

Viggebyarnas VVO, 28/2 kl.19.00, Vigge bygdegård

Wiskans Skyttegille, 24/2 kl.15.00,  Ede Skola

Vitvattnet-Knätten VVO, 9/3 kl.16.00, Överhogdals forngård

Vänsjö VVO, 23/2 kl.18.00, Bygdegården Vänsjö

Västsjöns VVO, 26/2 kl.18.30, Krokoms Värdshus

Yxskaftkälens N.a VVO,2/2 kl.10.00, Bygdegården Yxskaftkälen

Yxskaftkälens S.a VVO, 2/2 kl.12.00, Bygdegården Yxskaftkälen

Ås VVO, 11/2 kl.19.00, Lars Lindholm, Backen, Ås

  • Dela med e-mail
  • Skriv ut
Tillbaka till överblick